חומרי גלם ייחודים ואיכותיים שמומלץ שיהיו לכם במטבח הביתי

 

כל מי שאוהב לבשל ולאפות, ישמח שיהיו לו חומרי גלם מיוחדים ואיכותיים, שיעשירו את המטבח וגם יוסיפו לו מנעד חדש של טעמים. ריכזנו לכם רשימה של מספר מוצרים, שמומלץ מאוד שיהיו במזווה והמקרר. אנחנו בטוחים שתכינו איתם מנות נפלאות.

גבינות מיוחדות

עם גבינות מיוחדות תוכלו להכין לא רק מגשי גבינה מפנקים, אלא גם מנות טעימות ואיכותיות. להלן רשימת הגבינות המומלצות: גבינת צ'דר, גבינת פקורינו, גבינת, רוקפור, גבינת טום, גבינה כחולה, גבינת פרובולנה, גבינת מנצ'גו, גבינת מוצרלה, גבינה גאודה וגבינת אמנטל.
את כל הגבינות הללו וגבינות נוספות, ניתן להשיג במעדניות כמו מרקטו רשת מעדניות בפריסה ארצית וגם בסופרים.

יוזו יפני

מדובר על פרי הדר קטן שגדל ביפן. הטעם שלו מזוהה מאוד עם המטבח היפני. יש קושי בגידולו ועל כן אי אפשר לרכוש אותו בצורתו הטרייה, אלא רק בבקבוקונים קטנים. יש שתי גרסאות שלו: משומר במלח או מפוסטר. אפשר לשלב אותו במנות מלוחות, בקינוחים וגם במשקאות.

בוטרגה

מדובר על ביצי דגים מיובשות. מדובר על ביצים של דג בורי, אותן מייבשים בשמש עם המון מלח. לאחר מכן, מצפים בשעווה. כל מה שצריך לעשות הוא לפרוס אותן לפרוסות דקות וכמובן להסיר את מעטפת השעווה. אפשר להגיש לצד עראק או אוזו. כמו כן, אפשר גם לגרד אותן מעל מנות פסטה, מעל סלט או מעל מנת דגים.

שום שחור

מדובר על שום טרי שעבר תהליך של התססה ויישון. התהליך נמשך מספר שבועות. בעקבות התהליך, הצבע של השום הופל לשחור. מבחינת הטעם, הטעם הוא מתוק יותר והמרקם נימוח.

משקה ג'ין אנד מילק

משקה שמומלץ מאוד להגיש בקיץ. ניתן להוסיף לו ליים ועלי בזיליקים וכך להפוך אותו לאפרטיף מרענן.

חמאת כמהין

מדובר על חמאה איכותית הנשזרת בכמהין (סוג של פטריות) טריות ומרעננות. ניתן להשתמש בה ולשדרג כל כריך, פולנטה, פסטה ואפילו ביצה מקושקשת.

קוויאר שחור

הוא מופק מביצי דק חדקן. מדובר על אחד המזונות היקרים וגם היוקרתיים ביותר בעולם. אפשר להשתמש בו במנות מבושלות וכמו כן בכריכים.

מקלות וניל

ניתן לרכוש אותם בחנויות תבלינים וגם מעדניות. איך תזהו שהם טובים? בדקו שהם מבריקים, רכים למגע ומעט חלקלקים. אם הם מצומקים וקשים, רכשו אותם ממקום אחר. איך משתמשים בהם? כל מה שצריך לעשות הוא לחתוך את מקל הוניל לאורכו, לקטום את אחד מהקצוות שלו ולאחר מכן להחליק את הסכין על מקל הוניל ואז לגרד את מחית הוניל הטרייה. אגב, אם לא תרצו להשתמש במקלות וניל, תוכלו לרכוש תמציות וניל אמיתיות המגיעות בבקבוקונים קטנים.

מקלות זעפרן

יש לו טעם מעודן ואם תשתמשו בו, תראו שהם יצבע את המאכלים שתכינו בצהוב צהוב.
הוא מתאים עבור קדירות בשר, ריזוטו ומרקי דגים.