ציוד למטבח – מה אתם באמת צריכים?

המטבח הוא אחד החללים החשובים והמרכזיים בכל בית ובכל בית עסק המוכר מזון. זה יכול להיות עסק שהוא מסעדה או עסק שהוא חברת קייטרינג. על מנת לבשל אוכל טעים, כל מה שתצטרכו במטבח הוא קרש חיתוך, סכין ומחבת. מה שכן, אם רוצים לקצר תהליכים וגם לעבוד בצורה יעילה וטובה יותר במטבח, יש צורך בדברים שהם יותר מדברים בסיסיים.

הכתבה בשיתוף עם חברת דא קוצ'ינה מטבחים – המייצרת מטבחי יוקרה מעוצבים בהתאמה אישית ועם רמת גימור גבוהה.

ציוד למטבח – מהציוד הקל לציוד הכבד

להלן רשימת הציוד:

-סכין חיתוך – הסכין צריכה להיות חדה ומשוננת. כך תוכלו להבטיח חיתוך יעיל וגם בטיחותי. בסכין חיתוך, אפשר להשתמש על מנת לרוב המשימות במטבח. לדוגמה, קיצוץ ירקות לסלט, קיצוץ של בצל לתבשילים, חיתוך לחם ועוד.

-סכין שף – מדובר על סכין גדולה וגם מאסיבית יותר מסכין החיתוך. אפשר לחתוך איתה ירקות קשים וכמובן גם לקצוץ עשבי תיבול. שימו לב, יש מגוון גדול של סכיני שף וכאשר בוחרים אחת, בדקו שהיא אכן מתאימה לגודל כף היד שלכם וכמו כן שהיא לא מרגישה לכם כבדה מדי.

-קולפן – הוא מזמן פריט בסיסי והוא יכול לעזור בקילוף של ירקות ופירות. הקולפן צריך להתאים ליד וצריך להיות עם אחיזה נכונה.

להלן רשימת המכשירים שמומלץ להחזיק במטבח:

מדובר על מכשירים שיכולים להקל על הבישולים שאנו עושים במטבח באופן משמעותי.
אלה הם המכשירים:

-סלייסר – מדובר על מכשיר שיש לו סכיני חיתוך. הוא עשוי מפלסטיק ואופן ההפעלה הוא ידני. הוא נייד וגם קל משקל וכמו כן, הוא זול משמעותית ביחס למכשירי החשמל שיש למטבח. באמצעות הסלייסר, אפשר לקצוץ סלט בקלות, לקצוץ בצל, להכין ממרח טחינה, לטחון עגבניות למחית ועוד.

-בלנדר מוט – מדובר על מכשיר חשמלי שבקצה שלו יש בלנדר. הוא מגיע עם עוד אביזרים כמו, אביזר הקצפה, כלי לטחינת תבלינים ועוד. הוא עשוי מפלסטיק או מתכת. שימו לב שהוא ניתן לפירוק וכמו כן שניתן לשטוף אותו בקלות. הוא מגיע בטווח רחב של מחירים. מומלץ לרכוש בלנדר מוט של חברה מוכרת ולוודא שהוא מגיע עם מנוע חזק. אפשר להשתמש בו לטחינה של מרק, להכנה של ממרח טחינה, להכנה של עיסת קציצות ועוד.

-בלנדר – הוא עשוי מפלסטיק או זכוכית. אפשר להשתמש בו על מנת לייצר מחית חלקה. שימושים נפוצים הם עבור הכנת שייקים, הכנת ממרחים, הכנת גלידות ועוד. שימו לב שאתם רוכשים בלנדר עם מנוע חזק.

-מעבד מזון – אפשר להשתמש בו לגירור, לישה, טחינה וקיצוץ.

מיקסר – אפשר להשתמש בו על מנת לאחד כל מיני מרכיבים למסה אחת. הוא מגיע עם וו לישה, וו הקצפה, וו גיטרה. משמש בעיקר להכנת בצקים, עוגות, עוגיות, הכנת מליות ועוד.