אוהבים לבשל? אתם אחראיים בבית על הארוחות המשפחתיות? רוצים לשפר עוד יותר את יכולות הבישול שלכם? מעוניינים להפוך את התחביב למקצוע?
נמליץ לכם על קורס בישול מקצועי ובינתיים עד שתרשמו לקורס, נשמח לשתף אתכם בטיפים של שפים מובילים. מוכנים? אנחנו יוצאים לדרך!

טיפ מס' 1 – עגבניות קפואות

כשאתם חותכים עגבניות, מומלץ לשמור את כל המיץ שלהן ולהקפיא אותו במגש קוביות קרח.
תוכלו להוסיף אותו לרטבים, למרקים ותבשילים. אגב, אפשר ליישם את השיטה הזו על כל ירק ופרי.

טיפ מס' 2 – הפירה המוצלח ביותר

במידה ואתם רוצים להכין פירה טעים וגם מוצלח, אל תבשלו את תפוח האדמה בסיר עם מים.
כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לחורר חורים בקליפה ולאחר מכן לאפות בתנור עם הקליפה.
בדקו עם סכין את מידת הרכות. אם אפשר לחדור בקלות, הם מוכנים. לאחר מכן, קלפו את תפוחי האדמה ושמרו את הקליפות. מומלץ לטגן את הקליפות עם שמן זית. יש לסנן את השמן ולהוסיף אותו לתפוחי האדמה, כאשר אתם מועכים אותם לפירה. התוצאה הסופית תהיה נפלאה וטעימה מאוד.

טיפ מס' 3 – פלפל צ'ילי או חלפיניו

לפלפלים האלה יש חומרים צורבים ועל כן לפני שאתם חותכים אותם, מומלץ למרוח שכבה של שמן זית על הידיים. כאשר תסיימו את החיתוך, שטפו את הידיים היטב. החומרים הצורבים ישטפו בקלות ולא תרגישו תחושה של צריבה בידיים.

טיפ מס' 4 – הכנת רוטב אננס

אם אתם אוהבים להכין מנות מוקפצות בסגנון אסיאתי, הטיפ הזה הוא בדיוק בשבילכם. כל שתצטרכו לעשות הוא לחתוך אננס טרי לקוביות. את הקוביות תכניסו לקערה עם חלב סויה. יש להשאיר את קוביות האננס בקערה לפחות 3 שעות. לאחר מכן, תקבלו רוטב אננס סויה עשיר וטעים.

טיפ מס' 5 – רכשו מחבת ברזל יצוק

מדובר על אחד מכלי הבישול החשובים ביותר. אפשר לרכוש מחבת משומשת ואפשר לרכוש מחבת חדשה. היתרון הגדול שיש במחבת ברזל יצוק הוא שהיא לא נשרטת. כמו כן, גם לא מועברים חלקיקי מתכת אל המזון ופיזור החום מבוצע בצורה מעולה.

טיפ מס' 6 – להשתמש בחומרי גלם קפואים או בקופסאות שימורים?

נסו להימנע משימוש בקופסאות שימורים. העדיפו בישול של ירקות קפואים. אין ספק שהאיכות הרבה יותר טובה וגם הוויטמינים נשמרים.

טיפ מס' 7 – הכנה ומדידה מראש של כל המרכיבים

עליכם להיות מסודרים בכל מה שקשור לבישול. סדרו לכם את כל המרכיבים של המתכון. כמו כן, אם יש מרכיבים שיש לשקול, תשקלו אותם ותכינו בקערות או בצלחות (מה שנוח לכם). כאשר הכל מוכן ונמצא לנגד העיניים, אין עיכובים בהכנת המנה והיא יוצאת מושלם.

טיפ מס' 8 – מחזור שאריות

כאשר אתם חותכים ירקות, תשמרו את הקצוות. לדוגמה, קצה של הגזר, של הבצל ועוד. סגרו הכל בשקית אטומה ולאחר מכן הכינו ציר ירקות עשיר.